Stávám se všeumělem

8. března 2012 v 9:32 | Marcel
Jaro sice přichází, ale občas o sobě ještě dává vědět zima. Studeným větrem, večerním chladem, ranními namrzlými kalužemi nebo jako dneska zase bílou pokrývkou všude venku. Nenapadlo sněhu úplně moc, zase jen na design, ale přece jen. Voda a topení funguje, příští týden přijedou topenáři vyměnit tři radiátory, které nevydržely oteplení po velkých mrazech a já sám kousek po kousku opravuju a zvelebuju statek. Dostavěl jsem dva kotce pro psy, vyměnil staré splachovací mechanismy u záchodů, čistím si komín, a teď mě čeká zprovonit jednu nefungující fritézu a odtranit závadu na nefungujícím čerpadle u nás ve sklepě. Nemám šanci se zastavit, do toho musím průběžně dodělávat dříví a mám plány na zjednodušení některých úkonů u koní.
Při stavbě kotců pro psy jsem se nějak nemohl dopočítat. Udělal jsem si konstrukci plotu a ně měl plaňky. Vpředu tenčí, pěknější a na rozdělení uvnitř širší. Počítal jsem délku plotu, počet planěk a jejich šířku a pak dělil vše tak, abych vypočítal mezeru mezi plaňkami. Vpředu mi tři pochyběly a uprostřed tři přebývají. Někde se stala chybka. Ale není to nula od nuly, protože ty prostřední jsou tmavé a dopředu je opravdu dát nemůžu. Ach jo, občas se cítím jako Pat s Matem dohromady.
Těším se na teplé večery, kdy budu sedět pod perglou nebo u rybníka a vymýšlet programy na letní tábory. Ale na ty si ještě nějaký ten týden počkám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama