Že by happyend?

5. března 2012 v 12:39 | Marcel
Oteplilo se, svítí sluníčko a na zabijačku přijela z Ostravy na výpomoc i maminka s kamarádkou. Obě celý víkend makaly a nedaly se z kuchyně vyhnat. Pomoc to byla ale veliká.
V pátek probíhaly poslední úklidové práce a 10 minut poté, kdy jsem pustil vodu na společné sociálky, za mnou přiběhly holky, ať vše hned zastavím, že voda teče ze stěny a i z futer. Na zemi byly louže vody a Ivča hned volala kamarádovi instalatérovi. Tomu se zoufale nechtělo, už na nás musí být alergický, pořád se tady něco sere. Ale přijel, nechal si zase pustit vodu a poslechem určil pravděpodobné místo poruchy. Ve sprchovém koutě pod kachličkama. Vzal sbíječku a zajel do zdi a neetrefil se o jednu kachličku... Ve stěně byla polyetylenová trubka praská podélně v délce jednoho metru a navíc v polovině i příčně... Proto všechny voda šla do stěny. Mráz trubku uvedl do stavu podbného sklu a pak stačilo málo a trubku jakoby někdo přestříhl napůl... Za hodinku a půl bylo vše opraveno a vypadá to, že máme po základních velkých trablech.
Dneska ráno u nás byl pojišťovák a sepsal škody, měli bychom se vejít do asi 50 tisíc korun.
Zabijačka proběhla skvěle, skoro všichni se zapojili do výroby, malé i velké holky se předháněly, kdo lépe a rychleji navleče střívko na řezníkovu pistoli, když plnil jelita a jitrnice. Vše bylo skvěle organizováno, lidé si sami žíkali o práci a ve dvě hodiny bylo vše hotovo... Večery zase probíhaly ve znamení stolních drobných her a promítání fotek. Už jen přestat v noci topit a bude to úplně perfektní...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama